Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 175. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı “adalet” nöbeti 175. gününde de devam ediyor.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, “adalet” mücadelesi sürüyor. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasına rağmen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit sabah saatlerinde yeniden Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelerek “adalet” nöbetine devam ediyor. 

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Ferit Şenyaşar, “adalet” mücadelelerinin 175’inci gününde zulüm altında devam ettiğini belirterek, “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil ama biz bu zulüm altında evde oturmak istemiyoruz, oturamıyoruz. Bu zulüm bitsin artık diyoruz.” dedi.  

‘AKP milletvekilleri siz de sorumlusunuz’

Meclis İnsan Hakları Komisyonu’na seslenen Ferit Şenyaşar, “Burada bir zulüm var, 65 yaş üstü bir anne 175 gündür adliye önünde. İstediği tek şey adalet. Gelin burada bu anneyi ziyaret edin bu anne ne istiyor diye sorun.” dedi.

Meclis’teki AKP’li 290 milletvekilinin bu olayın araştırılmasına yönelik teklifi reddettiğini hatırlatan Ferit Şenyaşar, AKP’li vekillere seslenerek şunları ifade etti:

“Siz de de bunun sorumlususunuz. Suruç Devlet Hastanesi’nde Urfa Valisi, kaymakamların, emniyet teşkilatının tanıklığında bir katliam yapıldı. Bunu artık herkes biliyor. Zulüm devam ettikçe iktidar partisi kaybediyor ve kaybetmeye mahkumdur.” 

‘Artık oğlum eve gelsin’

Anne Emine Şenyaşar ise, “Adalet istiyoruz. Oğlumu bıraksınlar. Ben evde oturamıyorum. Artık oturacak halim kalmadı. Oğlumu suçsuz yere hapse attılar. Katiller ellerini kolunu sallayıp geziyorlar. Milletvekili olduğu için insanların kafasını kesmeye hakkı mı var? Bunu Allah kabul etmez, siz nasıl bu zulmü kabul edersiniz. Artık oğlum eve gelsin” şeklinde konuştu. 

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterdan da yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “Üstünü örttüğünüz bütün suçların ortağısınız. Bu yaşlı anne 175 gündür adliye önünde adalet istiyor. Sağır sultanlar annenin feryadını duydu. Meclis İnsan Hakları Komisyonu ne işle meşgul. Gelsin olayı tarafsız bir şekilde araştırsın.”