Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbetine destek ziyaretleri sürüyor

Şenyaşar ailesinin “adalet” talebiyle sürdürdüğü nöbet eylemi 80. gününde.

Suruç Katliamı’nda yakınlarını kaybeden aileler, “Adalet mücadelesinde yan yanayız” diyerek Şenyaşar ailesine destek ziyaretinde bulundu.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının saldırısı sonucu 2018 yılında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, “adalet” mücadelesi sürüyor.

Emine Şenyaşar ile Ferit Şenyaşar’ın “adalet” talebiyle Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı nöbet eylemi 80. gününe girdi. Elazığ Kapalı Cezaevi’nde tutulan ve 37 yıl 9 ay hapis cezası verilen abisi Fadıl Şenyaşar’ın görüşüne giden Ferit Şenyaşar’ın eylemini, saldırıdan yaralı kurtulan kardeşi Mehmet Şenyaşar devraldı.

Şenyaşar ailesi, adliye önünde “Sadece adalet istiyoruz” dövizleriyle nöbet eylemini sürdürüyor.

Suruç Katliamı’nda yaşamını yitirenlerin ailelerinden destek

Suruç’ta IŞİD’in bombalı saldırısında 33 gencin öldürülmesiyle ilgili açılan davanın 19. duruşmasına katılmak üzere kente gelen aileler, HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü ile birlikte Şenyaşar ailesini ziyaret etti. 

Emine Şenyaşar “adalet yok” diyerek ağıt yaktı.

Emine Şenyaşar ‘adalet yok’ diyerek ağıt yaktı

Suruç ailelerinin ziyaretinde konuşan Emine Şenyaşar, “Katliamı yapanların yanına kalmasın. Adalet yok. 3 aydır nöbet tutuyoruz ama çocuklarımı öldürenler Suruç’ta geziyor. Katliam yapanlar serbest” diyerek ağıtlar yaktı. 

Dilek Şeker: Suruç için adalet, herkes için adalet

Suruç Katliamında babası İsmet Şeker’i kaybeden Dilek Şeker, katliama ilişkin görülecek 19’uncu duruşmaya katılmak için Urfa’da olduklarını söyledi.  Şeker, Emine Şenyaşar’ı göstererek, “O da benim gibi çocuklarını ve eşini kaybetti. Kim öldürdü? Babamı kim öldürdü?” diyerek, sorumlu olarak devleti gösterdi.

Şeker, şunları ifade etti: “Nerede adalet? 3 aydır çocuklarını evde bırakıp şu kaldırımda oturuyorlar. Suruç için adalet, herkes için adalet diyoruz. Adalet mücadelesinde yan yanayız.”

Şenyaşar ailesini, daha sonra İstanbul’dan gelen Halk Cephesi’nden bir heyette ziyaret etti. 

MA – URFA