Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ talebiyle başlattığı eylemi 58. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, “adalet” talebiyle başlattıkları eylemlerini 58. gününde de “tam kapanma” nedeniyle evlerinde sürdürüyor.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde oturma eylemine devam ederken. Fotoğraf: Arşiv/MA

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesine devam ediyor.

Şenyaşar ailesi, “adalet” talebiyle başlattıkları oturma eylemini, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gerekçesiyle uygulanan “tam kapanma” nedeniyle Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde sürdüremiyor.

Eylemlerine evde devam eden Şenyaşar ailesi, eylemlerinin 58’inci gününde sosyal medya hesapları Twitterdan paylaşımda bulundu. Şenyaşar ailesi, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde oturma eylemlerinden çekilmiş bir fotoğrafla birlikte, Adalet Bakanlığı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve TBMM’yi etiketleyerek yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

 “Geleceğimizi Hayallerimizi ve Yaşamımızı çalanlar şu an korunsa da eninde sonunda yargı önünde hesap verecekler. Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz! Susmayacağız!”

Yeni1Mecra