Şenyaşar ailesinin başlattığı eylem 47. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evde “adalet” mücadelesini sürdürerek, sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyor.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önündeki oturma eyleminden.

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesine devam ediyor.

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde “adalet” talebiyle başlattıkları oturma eylemine 47. gününde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde devam eden Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesapları Twitterdan seslerini duyurmaya çalışıyor. Bir komşularının kamerasına 14 Haziran 2018 tarihinde yansıyan saldırılara dair görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Şenyaşar ailesi, şu ifadeleri kullandı:

“Bu da komşumuzun kamerasından bir an. Uzun namlulu silahla saldırıya gelen milletvekili akrabası. Kolluk kuvveti araya girip silahı elinden alıyor. Tekrar polisten almaya çalışıyor. Sonuçlanan davada ismi bile geçmedi. Bu nedenle, ‘TARAFSIZ YARGI’ istiyoruz.”

Yeni1Mecra