Şenyaşar ailesinin oturma eylemi 10’uncu gününde

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde “adalet” talebiyle başlattıkları oturma eylemi 10’uncu gününe giren Şenyaşar ailesini CHP’li heyet ziyaret etti.

Emine Şenyaşa oğlu Ferit Şenyaşar ile Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde oturma eylemini sürdürüyor Fotoğraf:@senyasarailesi

Suruç’ta AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları oturma eylemi 10’uncu gününe giren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, eylemlerine devam ediyor.

CHP’den Şenyaşar ailesine destek ziyareti

Şenyaşar ailesi bugün kendilerini aralarında milletvekillerin de olduğu CHP’li heyetin ziyaret ettiğini belirterek, “Davamızın takipçisi olduğunu söylediler. CHP olarak hastane katliamının aydınlatılması için ne gerekiyorsa yapacaklarına dair söz verdiler. Bizde gelen heyete teşekkür ediyoruz.” dedi.

Şenyaşar ailesi, Twitter hesapları üzerinden şu paylaşımda bulundu: “

“Adalet Nöbetimiz 10. gününde devam ediyor. Ailece Suruç Devlet Hastanesinde katliama maruz kaldık. Milletvekili Yıldız yargı üzerine siyasi baskı yaparak ikinci katliamı yargı yolu yapmak istiyor. ADALET mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Sesimizi yükseltenlere selamlar.”

Yeni1Mecra