Şenyaşar ailesinin oturma eylemi 16’ıncı gününde

Eski AKP Milletvekili Zülfükar İzol’un oğlu ve kardeşlerinin silahlı saldırısında annesini, babasını, yengesini ve kuzenini kaybeden Dilan İzol, “adalet” talebiyle oturma eylemini sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

Silahlı saldırıda annesi, babası, yengesi ve kuzenini kaybeden Dilan İzol, Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Fotoğraf: MA

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı oturma eylemi 16’ıncı gününe girdi. Adliye bahçesinin girişinde eylemlerine devam eden Şenyaşar ailesi, “Adalet istiyoruz”, “Çocuklarım için adalet”, “Devlet hastanesi önünde katledilen eşim ve çocuklarım için adalet istiyorum” dövizlerini taşıdı.

Silahlı saldırıda ailesinden 4 kişiyi kaybeden Dilan İzol’dan destek

Öte yandan Şenyaşar ailesine, destek ziyaretleri de sürüyor. MA’nın geçtiği bilgilere göre; Siverek İlçesi’ne bağlı Çeltik Mahallesi’nde 15 Haziran 2019 tarihinde eski AKP Milletvekili Zülfükar İzol’un kardeşlerinin arazi anlaşmazlığı gerekçesiyle gerçekleştirdiği silahlı saldırıda annesi, babası, yengesi ve kuzenini kaybeden Dilan İzol, Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

SES Şanlıurfa Şubesi üyeleri Emine Şenyaşar’ı ziyaret etmişti

Emine Şenyaşar ile bir süre sohbet eden Dilan İzol, yaşanan katliamların benzer olduğunu ve ailenin “adalet” nöbetini desteklediklerini söyledi. Ziyarette adalet talebini ısrarla sürdüreceğini dile getiren Emine Şenyaşar, ağıtlar yaktı. “Bu düzen böyle devam etmez” diyen Şenyaşar, er ya da geç adaletin sağlanacağını belirtti.

‘3 yıldır bir annenin çığlığını kimse duymuyor’

Şenyaşar ailesine dün de Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şanlıurfa Şubesi ziyarette bulunmuştu. Ziyaret sırasında Emine Şenyaşar saldırıları gözyaşları içinde anlatmıştı. SES Şanlıurfa Şube Eşbaşkanı Salih Karataş, ise Şenyaşarların adalet talebine karşı herkesin dilsiz, sağır ve kör olduğunu ifade ederek, şunları kaydetmişti:

“3 yıldır adalet isteyen bir annenin çığlığını kimse duymuyor. Hastane kayıtlarını yok ederek, katliamı örtmeye çalışan zihniyet bu hükümet düştüğünde mutlaka bunun hesabını verecektir.”