Şenyaşar ailesinin oturma eylemi 17’nci gününde

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde “adalet” talebiyle başlattığı oturma eylemi 17’nci gününde “Geç gelen adalete de razıyız” mesajını verdi.

Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde oturma eylemini sürdürüyor. Fotoğraf: MA

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

‘Adalet’ talepleri dövizlerde

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı oturma eylemi 17’nci gününe girdi. MA’nın geçtiği bilgilere göre; sabahın erken saatlerinde adliye binası önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, taleplerini şövalelerin üzerine yerleştirdikleri dövizlerle bir kez daha anlattı. Dövizlerde şu mesaj ve talepler yer aldı:

“Suruç devlet hastanesinde insanlık suçu işlenmiştir. Geç gelen adalete de razıyız. Adalet nöbetimiz 17. günde devam ediyor”, “İş yerimizde başlayıp devlet hastanesinde ailece katliama maruz kaldık. Olayın için de milletvekili olduğu için dava açılmıyor”, “Devlet hastanesinde gözümün önünde katledilen eşim ve çocuklarım için adalet istiyorum.”

Adliyeye gelen yurttaşlara saldırıları anlattı

Ayrıca şövalelerin üzerine katliamın yaşandığı güne ait fotoğraflar, Aile Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Vaka Raporu ve katliamda yaşamını yitiren Şenyaşar ailesinden kişilerin fotoğrafları asıldı. Adliyeye girip çıkan yurttaşlar, şövalelerin üzerinde yer alan döviz ve fotoğrafları incelerken, Ferit Şenyaşar, maruz kaldıkları saldırılara ve dava dosyasına ilişkin bilgilendirmeler yaptı.

Emine Şenyaşar Kürtçe ağıt yaktı

Emine Şenyaşar, Kürtçe ağıtlar yaktı. Fotoğraf: MA

Adliye binası önünde bulunan polislerin fotoğraflarını çekmesine tepki gösteren Emine Şenyaşar, “Katillerin fotoğrafını çekin” dedi. Emine Şenyaşar, uzun süre ağlayarak Kürtçe ağıtlar yaktı.

Şenyaşar ailesi, Twitter hesabından “17 gündür adliye önündeyiz. Şanlıurfa Savcıları adalet talebimize karşı kör sağır olmuşlar. Yasaları rafa kaldırmış. Hastanede katliam yapanları korumaya devam ediyor.” paylaşımında bulundu.