Şenyaşar ailesinin oturma eylemi 19’uncu gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, “adalet” talebiyle başlattığı oturma eylemi 19’uncu gününde.

Aileyi ziyaret eden Şırnaklı kadınlar, “Adalet gelene kadar sana destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Fotoğraf: MA

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar’ın oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesi sürüyor.

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı oturma eylemi 19’uncu gününe girdi. Hafta sonu adliye binasının kapalı olması nedeniyle Şenyaşar ailesi oturma eylemine, adliye binasına yakın bir mekanda devam ediyor.

Şırnaklı kadınlardan destek ziyareti

Öte yandan eylemlerini sürdüren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’a destek ziyaretleri de sürüyor. Bugün de Şırnak Barış Anneleri İnisiyatifi, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ve HDP Şırnak Kadın Meclisi üyesi kadınlar aileyi ziyaret etti.

Tunç: Biz de adalet arayışındayız

Ziyarette konuşan HDP Cizre İlçe Eşbaşkanı Güler Tunç, ziyareti Şırnaklı kadınlar adına gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Tunç, şunları ifade etti:

“Şırnak Kadın Meclisleri adına geldik. Senin gibi çocuklarını kaybeden anneler var aramızda. Biz de maruz kaldığımız adaletsizliğe karşı ‘adalet’ arayışındayız. Adalet gelene kadar sana destek vermeye devam edeceğiz. Acını çok iyi anlıyor ve paylaşıyoruz. Senin adalet talebin bizim talebimizdir.”

‘Adalet talebimden vazgeçmeyeceğim’

Adaletin olmadığını ifade eden anne Emine Şenyaşar da şöyle konuştu: “Bize sadece zulüm ediyorlar. Zulümden başka bir şey görmedim. 19 gündür burada oturuyorum, hastanede yapılan katliamın kayıtları çıkarılana kadar oturmaya devam edeceğim. Neden kayıtlar paylaşılmıyor? Adalet sağlanana kadar elimden geldiği kadar mücadele edeceğim, beni de tutuklasınlar. İsterse öldürsünler ama adalet talebinden vazgeçmeyeceğim. Oğlum hukuksuz yere tutuklu, ne yaptı? Eğer suçluysa gelsinler hepimizi tutuklasınlar.”

MA – URFA