Şenyaşar ailesinin oturma eylemi 52. gününde

Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde “adalet” talebiyle başlattıkları oturma eylemini 52. gününde de sürdürüyor.

Emine Şenyaşar ise, bugün cezaevindeki oğlu Fadıl Şenyaşar’ı 3 ay aradan sonra ilk kez gerçekleştirilecek kapalı görüşte ziyaret edecek.

Fotoğraf: Arşiv/MA

Urfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal’i kaybeden, Fadıl adlı oğlu tutuklanan Emine Şenyaşar, oğlu Ferit Şenyaşar ile “adalet” mücadelesine devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Ferit Şenyaşar, “adalet” talebiyle başlattıkları oturma eylemine 52’nci gününde de devam ediyor. Emine Şenyaşar ise, saldırıda yaralı kurtulduktan sonra tutuklanan oğlu Fadıl Şenyaşar’ı cezaevinde ziyaret edeceği için bugünkü oturma eylemine katılmadı.

3 ay aradan sonra ilk kez tutuklu oğlunu görebilecek

MA’nın geçtiği bilgilere göre; Emine Şenyaşar, Elazığ Kapalı Cezaevi’nde tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar’ı 3 ay aradan sonra ilk kez gerçekleştirilecek kapalı görüşte ziyaret edecek. Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesabı twitterde şu mesajı paylaştı:

“İki evladını ve eşini hastanede katlettiniz, Yetmedi. İkinci katliamı da yargıya siyasi baskı yaparak, hayali suçlarla evladına 37 yıl 9 ay hapis cezası verdiniz. 3 yıldır tek hücrede tutuklu, anne bugün görüşüne gidiyor. ADALET nöbetimiz 52’nci günde devam ediyor…”

Twitterda paylaşılan görüntüde ise cezaevindeki oğlunu görmek üzere yola çıkmaya hazırlanan Emine Şenyaşar, şunları ifade etti:

“Oğlum Fadıl’ın yanına gideceğim. 3 yıldır hapiste bir odada tek başına tutuluyor. Evimden 3 kişi katledildi. 3 oğlumda yaralandı, ölümden döndüler. Büyük bir zulme maruz kaldık. Oğlumu ziyarete gideceğim. Yarabbi bu zulmü biz kabul ettik sen kabul etme.”