SES’ten 11 doktor hakkında soruşturma açılmasına tepki

SES Adana Şubesi, 11 doktor hakkında gerçekleştirdikleri alkış eylemi gerekçesiyle açılan soruşturmaya tepki göstererek, “Sağlık emekçileriyle değil, salgınla mücadele edin” dedi.

SES Adana Şubesi, Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde çalışan 11 doktor hakkında açılan disiplin soruşturmasına ilişkin şube binasında açıklama yaptı. SES Adana Şubesi Eşbaşkanı Mürşit Enes Akyüz, doktorlar hakkında soruşturmanın açıldığı hastanede her geçen gün artan sorunların, sağlık emekçilerinin soruşturma tehdidi ve birbirine düşürmesiyle çözülmeye çalışıldığına dikkati çekti.

Nöbet sistemi ve çalışma şartlarıyla ilgili sağlık emekçilerine söz hakkının verilmediğini belirten Akyüz, en son Psikiyatri uzmanı doktorların gerçekleştirdikleri alkış eylemi gerekçesiyle soruşturma açıldığını aktardı.

‘Sağlık emekçileriyle değil salgınla mücadele edin’

Akyüz, şunları ifade etti: “Maalesef ki iktidarın sağlığı ve tüm iş hayatını yönetme biçiminin burada da tekrarlandığını görüyoruz. Sorunları çözmek yerine üzerini kapat, ses çıkaranı sustur korkut, hatta sağlık emekçilerini birbirine düşür. Bizler Ses Adana Şubesi olarak, sağlık emekçilerinin özlük haklarının ve Anayasa ile güvence altına alınmış olan fikir ve ifade özgürlüğünün yanındayız. Hiçbir sağlık emekçisinin kötü şartlar yüzünden zarar görmesine izin vermeyeceğiz. Sağlık emekçileriyle değil, salgınla mücadele edin.”

MA – ADANA