Sevda Noyan için hapis istemiyle iddianame hazırlandı

“Bizim aile 50 kişiyi götürür, benim listem hazır” ifadeleri nedeniyle Sevda Noyan hakkında iddianame hazırlandı.

İddianamede Noyan hakkında “tehdit” suçlamasıyla 3 ile 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sevda Noyan

Ülke TV’de katıldığı bir programda “Bizim aile 50 kişiyi götürür, benim listem hazır” diyen Sevda Noyan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’nca başlatılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Noyan’ın “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame, İstanbul 45’inci Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde Noyan’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. 

Ne olmuştu?

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programına katılan Sevda Noyan, canlı yayında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yaptığı konuşmada şu tehditlerde bulunmuştu:

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.”

Kaynak: MA