Seyit Muhammed Sarı’nın ‘cinsel taciz’ suçundan 6 yıla kadar hapsi istendi

Seyit Muhammed Sarı’nın Kardelen Kamişli’ye yönelik “konut dokunulmazlığını ihlal etme”, “cinsel taciz” suçlarından 6 yıla kadar hapsi istendi.

Seyit Muhammet Sarı

Elektrik Elektronik Mühendisi olan Kardelen Kamişli, işi gereği gittiği Kırıkkale’de 7 Ekim günü 1 geceliğine oda kiraladığı Carmine Hotel’de Seyit Muhammet Sarı tarafından uğradığı cinsel taciz olayı ve sonrasında otel görevlileri ve polislerle yaşadıklarını ayrıntılı bir şekilde twitter hesabından paylaşmıştı.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Carmine Hotel’de Kardelen Kamişli’yi taciz eden Seyit Muhammed Sarı hakkındaki iddianameyi tamamladı. İddianamede, şüpheli Sarı hakkında, “konut dokunulmazlığını ihlal etme”, “cinsel taciz” suçlarından 6 yıla kadar hapis cezasının istendiği

Kamişli’nin kaldığı odanın kapısının sürekli geçiş modunda olduğu tespit edildi

İddianamede yer alan teknik inceleme tutanağında, Kamişli’nin kaldığı 221 numaralı odanın sürekli geçiş modunda tanımlandığı, bu sebeple odanın dışarıdan kapı koluna basmak suretiyle açılabileceğinin tespit edildiği belirtildi.

‘Cinsel taciz suçu işlediği anlaşılmıştır’

Şüpheli Sarı’nın kasıtlı davrandığına işaret edilen iddianamede şu ifadeler yer aldı: “Kişinin rızası olmadan otel odasına girmenin konut dokunulmazlığını ihlal suçunu oluşturduğu, şüphelinin gece vakti müştekinin odasına girip onu seyretmesi sonrasında ayakkabılarını ve ceketini çıkartması, odadan çıkmamak için ısrarcı olması eylemleri birlikte düşünüldüğünde, şüphelinin cinsel saikle hareket ettiği kanaatine varıldığı ve bu haliyle şüphelinin cinsel taciz suçunu işlediği anlaşılmıştır.”

Savcılık, oteldeki resepsiyon görevlisi Onur K. hakkında ise kamu görevlisi olmadığı için takipsizlik kararı verdi. Kararda, genç kadının otel görevlisi hakkında tazminat davası açma hakkı bulunduğu hatırlatıldı.

Kaynak: MA