Şiddet uygulayan abi Ali E. serbest, şiddete maruz kalan kız kardeş sığınmaevinde

Adana’da kız kardeşi Ceylan E.’ye şiddet uygulayan Ali E. gözaltına alındıktan sonra adli kontrol ile serbest bırakıldı.

Abisinden daha fazla şiddet görmemek için pencereden atlayan Ceylan E. ise sığınmaevine yerleştirildi.

Fotoğraf: Arşiv

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Adana merkez Yüreğir İlçesi’nde Başak Mahallesi’nde, evlerinin penceresinden atladıktan sonra bir aracın üstüne düşerek yaralanan Ceylan E, 112 Acil Servis ekiplerince Seyhan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Üniversite öğrencisi Ceylan E, abisi Ali E.’nin cep telefonunu kontrol etmek istemesi üzerine çıkan tartışmanın ardından kendisini darp ettiğini ve daha fazla şiddet görmemek için pencereden atladığını polise bildirdi.

Ceylan E’nin, abisi Ali E.’den şikayetçi olması üzerine polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı.  İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ali E., çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ceylan E. sığınmaevine yerleştirildi

Hastanedeki tedavisi tamamlanan Ceylan E. ise kadın sığınmaevine yerleştirildi. Ceylan E. twitter hesabından abisinin fotoğrafı ile şiddete maruz kaldığını gösteren izlerin yer aldığı fotoğrafını paylaşarak yardım istemişti.

Ceylan E., Emniyet Genel Müdürlüğü ve jandarmayı etiketleyerek yaptığı paylaşımda, “Fotoğraftaki şahıs tarafından şiddet gördüm, kendisi öz abim. Adı Ali Erten Adana/Yüreğir, Başak mahallesinde oturuyor. Gereğinin yapılmasını rica ediyorum artık yeter, canıma tak etti.” demişti.