Siirt Belediyesi’nden salgına karşı 3 dilde çağrı

Siirt Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Kürtçe, Türkçe ve Arapça dillerinde vatandaşları uyarıyor.

Belediye tedbir amaçlı caddeler üzerindeki bankları kaldırdı, 42’i parkı ise kapattı.

Fotoğraf: MA

Siirt Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgının yayılmasını engellemek amacıyla tedbirlerini arttırdı. Belediye 42 parkı kapatarak vatandaşlara Kürtçe, Arapça ve Türkçe dillerinde evlerinde kalmaları çağrısında bulunuyor. Konuya ilişkin Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Berivan Helen Işık ile Peymandara Turhan Mezopotamya Haber Ajansı’na konuştu.

Işık, kentin en işlek Güres Caddesi’ni düzenli olarak dezenfekte ettiklerini belirterek, cadde boyunca tüm bankları geçici süreliğine kaldırdıklarını söyledi. Işık, kent genelinde çocuklar başta olmak üzere tüm yaş gruplarının toplu bir halde bir araya gelmemesi amacıyla 42 parkı da geçici süreyle kapattıklarını ifade etti.

‘Çağrılara tüm insanlık adına uyulmalı’

Belediye olarak tüm çağrılarını Türkçe, Kürtçe ve Arapça dillerinde yaptıklarını ifade eden Işık, “Çağrılarımıza muhakkak uyulmasını istiyoruz. Bunun nedeni de sadece insanların kendi sağlığı için değil tüm insanlık adına yapmaları gerekiyor. Önlemlerimizi almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Turhan da, kent genelinde eczanelerden gazete bürolarına, cezaevlerinden adliyeye kadar yüzlerce yeri imkanları ölçüsünde dezenfekte ettiklerini söyledi. Turhan da, vatandaşların evlerinden dışarı çıkmamasını istedi.