Şık, AKP’li danışmana ait para balyalarını paylaştı

Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, Twitter hesabından para balyalarının göründüğü videolar paylaşarak, paraları teslim alan kişinin AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın kuzeni ve danışmanı Ömer Işık olduğunu belirtti.

Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık para balyalarının fotoğrafını paylaştı

İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, Twitter hesabından bir video paylaşarak balyalar halindeki euroların sahibinin AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın kuzeni ve aynı zamanda danışmanı olan Ömer Işık ile Mesut Öztunç olduğunu belirtti.

Şık, “Genç bir iş insanını toplamda 33 milyon 534 bin 270 TL dolandıran danışmanlar çetesinin ayrıntısını birkaç gün sonra okuyacaksınız” dedi. Şık, söz konusu görüntüleri de “Meclis’te AKP dışındaki partilere mensup milletvekili danışmanları isyan etse hakkıdır” notu ile paylaştı.

Şık ayrıca Mesut Öztunç’un Efkan Ala’nın eski danışmanı olduğunu söyledi.

Soylu’ya araştırma önerisi

Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya görüntüleri araştırmasını önererek, Soylu’nun AKP’de büro çalışanı olarak görev yapan Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu kullanmaktan gözaltına alınmasına ilişkin “Anladığım kadarıyla bu mesele siyasallaştırılmak isteniyor. ‘Buradan siyasal sonuç elde edebilir miyim?’ deniliyor. Özellikle bazı milletvekilleri yapıyor. Onlara acıyorum” açıklamasına da cevap verdi.

‘Paranın kimlere gittiği araştırılabilir’

Şık paylaşımında Soylu’ya, “Meseleyi siyasallaştırmaya çalışıyorlar diyen Süleyman Soylu, aşağıdaki videoda yer alan görüntülerdeki balyalar halindeki paranın kimlere gittiğini, neyin karşılığı ödendiğini araştırabilir” dedi.

MA / HABER MERKEZİ