Silahlı saldırıya uğrayan iki kadının tedavisi sürüyor

Bursa’da Hatun B. ve evinde çalıştığı avukat Berrin Bayam, Hatun B.’nin boşanma davası açtığı erkek tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Yaralanan Hatun B. ve Berrin Bayam’ın hastanedeki tedavileri sürüyor.

Avukat Berrin Bayam, dün saat 15.00 sıralarında Mudanya’daki evinde yanında çalışan yardımcısı Hatun B. ile birlikte silahlı saldırıya uğradı. Edinilen bilgiye göre; Avukat Berrin Bayam’ın 12 yıldır evinde çalışan yardımcısı Hatun B.’nin boşanma davası açtığı erkek Bayam’ın evine geldi. Evin kapısında önce Hatun B.’yi silahla yaralayan zanlı, daha sonra silah sesi üzerine kapıya yönelen Bayam’a defalarca ateş etti.

Berrin Bayam ağır yaraldı

Olayda Hatun B. kafasından yaralanırken Berrin Bayam ise vücudunun bir çok yerine isabet eden kurşunlar nedeniyle ağır yaralandı.

Zanlı gözaltında alındı

Zanlının Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince silahıyla birlikte yakalanıp gözaltına alındığı öğrenildi. Bayam’ın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Bursa Baro Başkanından kınama

Bursa Baro Başkanı Gürkan Altun saldırıyı kınayarak, “Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması sürerken, olayın hem kadına karşı şiddetin geldiği boyut hem de avukatların baktıkları davalarla özdeş tutulmalarının bir sonucu olduğu açıktır. Saldırıyı kınıyor, meslektaşımıza acil şifa diliyoruz.” dedi.