Sınırdaki mülteci kadınlardan ‘Avrupa’ya çağrı

Mülteci kadınlar Avrupa’ya gitme umuduyla geldikleri Edirne’de Yunanistan Pazarkule-Kastanies sınır kapısı önünde eylem yaptı.

Kadınlar Avrupa’ya yardım çağrısında bulundu.

Mülteci kadınlar Pazarkule sınır kapısında Avrupa’ya seslendi

Türkiye’nin bir çok kentinden Edirne’ye gelen mültecilerin, Avrupa’ya geçmek umuduyla Yunanistan Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki alanda bekleyişi sürüyor. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Yunanistan güvenlik güçlerinin, Pazarkule- Kastanies Sınır Kapısı önünde jiletli tellerden oluşturduğu barikata gelen kadınlar sınır kapısının açılması için eylem yaptı. Kadınlar eylem sırasında “Avrupa, bize yardım et” sloganını attı.

Kadınların eylemine çocuklar da katıldı

Kadınların eylemine çocukların da slogan ve alkışlarla katılması dikkat çekti. Kadınların Avrupa’ya çağrı yaptıkları eyleme mülteci erkekler de alkışlarla destek verdi.

Yunanistan önlemleri artırıyor

Yunanistan güvenlik güçleri de önlemlerini artırmaya devam ediyor. Mültecilerin geçişini engellemek için Kastanies Sınır Kapısı’nın önüne jiletli tellerle barikat kuran Yunanistan güvenlik güçleri, dün de beton bloklar yerleştirdi. Yunanistan güvenlik güçleri Meriç Nehri kıyısındaki telleri de güçlendirmeyi sürdürüyor.