Şişli Etfal Dayanışması 30 bin imzayla Ankara’ya gidiyor

Şişli Etfal Hastanesi’nin yeniden aynı yerinde inşa edilmesi talebiyle toplanan yaklaşık 30 bin imza Sağlık Bakanlığı’na teslim edilecek.

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan İstanbul’daki Şişli Etfal Hastanesi’nin yeniden aynı yerinde inşa edilmesi ve Şişli’de kalması için mücadele veren Şişli Etfal Dayanışması, başlattığı kampanya kapsamında topladığı yaklaşık 30 bin imzalı dilekçeyi Sağlık Bakanlığı’na sunmak üzere Ankara’ya gidiyor. Şişli halkının hastanesine ve kamusal sağlık hizmetine kolay erişim hakkına sahip çıkma talebinin somut ifadesi olan dilekçelerin teslimi için 6 Temmuz günü saat 10.00’da Sağlık Bakanlığı önünde kitlesel açıklama gerçekleştirilecek.

Şişli Etfal Dayanışması tarafından yapılacak açıklamaya, siyasi partilerden milletvekilleri, parti temsilcileri, sağlık meslek örgütü ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve sağlık emekçilerinin katılması bekleniyor.

Partilerle görüşme

Heyet, açıklama sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) geçerek, grup toplantısı olan partilerin toplantılarına katılacak, akabinde Meclis’te temsil edilen siyasi parti temsilcilerini ziyaret edecek.

Daha sonra ayrıntılı bir dosya kamuoyu ile paylaşılacak.

MA / İSTANBUL