Son araştırma: Millet İttifakı önde

MetroPOLL Araştırma, “Türkiye’nin Nabzı Nisan 2021” anketinin sonuçlarını yayımladı. Araştırmaya göre, Millet İttifakı Cumhur İttifakının 3 puan önünde.

Araştırmada Türkiye’nin gündeminde yer alan konular yurttaşlara soruldu. Bunlardan biri de “Hangi ittifaka daha yakınsınız? AK Parti ve MHP’nin yer aldığı Cumhur ittifakı mı? CHP ve İYİ Parti’nin yer aldığı Millet ittifakı mı?” sorusu oldu. Katılımcılardan yüzde 46.1’lik kesim “Millet İttifakı’na yakınım” yanıtını verdi. “Cumhur İttifakına yakınım” diyenlerin oranı ise yüzde 42.8 olarak belirlendi.

‘128 MİLYAR NEREDE?’ SORUSUNA DESTEK

Ankette yurttaşlara “Muhalefet partilerinin ‘128 milyar dolar nerede?’ şeklindeki kampanyasını nasıl karşıladınız?” sorusu da yöneltildi. Soruya yanıt verenlerin yüzde 45.4’ü bu sorunun yöneltilmesini olumlu bulduğunu ifade etti. “Olumsuz” yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 26’da kaldı.

LEBALEB KONGRELERE TEPKİ

Ankette, “Pandemi döneminde siyasi partilerin kongre ve toplantılar yapmasını doğru buldunuz mu?” sorusuna katılımcıların yüzde 79,1’i “Hayır, doğru bulmadım” yanıtını verdi. Katılımcıların yüzde 14’ü ise “doğru bulduğunu” ifade etti.

Yeni1Mecra