Sosyal medyadan Çelik’i taciz eden Nurettin Şeyhmusoğlu tutuklandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, 21 yaşındaki Tuğçe Çelik’i sosyal medyadan iki yıldır tehdit eden 46 yaşındaki Nurettin Şeyhmusoğlu tutuklandı. Şeyhmusoğlu, akıl sağlığı tespiti için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

Bodrum’da, sosyal medya hesaplarına gönderdiği özel mesajlarla Tuğçe Çelik’i tehdit ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Nurettin Şeyhmusoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen Şeyhmusoğlu, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Şeyhmusoğlu, tutarsız davranışları nedeniyle akıl sağlığı tespiti için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

Bu arada Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “N.Ş’nin paylaşımları, ifadesinde tutarsız davranış sergilemesi ve Bodrum Devlet Hastanesinden alınan gözlem altına alınmasının uygun olacağına dair rapora istinaden şüphelinin Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınması talep edilmiş ve sulh ceza hakimliğince gözlem altına alınmasına karar verilmiştir. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca gereken önem ve hassasiyetle devam etmektedir” ifadesine yer verildi.

Tuğçe Çelik’in sosyal medyadaki çığlığı

Tuğçe Çelik, dün twitter hesabından yaşadıklarını ve Şeyhmusoğlu’nun kendisine yazdıklarını paylaşmış ve sosyal medya kullanıcılarından yardım istemişti:

Başıma bela olan ve beni 10 yaşından beri tanıyan sapık ruh hastası 46 yaşındaki Nurettin Şeyhmusoğlu isimli şahıs peşimi bırakmıyor. Ailemi ve çevremi de rahatsız ediyor. Onlarca kez şikayetçi oldum. Mahkemeye çıktım. Davanın şu anki ilerleyişi bana temas etmediği sürece suçsuz olduğu. Yani hiçbir şey yapılmıyor. Eğer başıma bir şey gelirse değerli olacağım. Başıma bir şey gelirse, bu tweetleri yazmış diye sosyal medyada gündem yaparsınız.

Bana, aileme, çevreme iftira üstüne iftira namusuma kadar iftira atan şizofreni hastalığı gerçekten mevcut olan bu kişiyi, ne polise ne hakime anlatabiliyorum. Bu olay 1 buçuk yıldır devam etmekte. Bugüne kadar ağlayarak her gün karakola giderek yapabildiğim şeyler, 2 kere uzaklaştırma alabilmekti. Ki her zaman sitemin önünden geçiyor, sokağa çıkamıyorum yani bu da faydasız.”

Bakanlık açıklama yapmıştı

Tuğçe Çelik’in sosyal medyadaki yardım çağrısı üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaptı. Açıklamada, “Tuğçe’yi rahatsız eden şahıs şu an gözaltındadır. Emniyet birimlerimiz de konuyu hassasiyetle takip ediyor. İl Müdürlüğümüz personeli de Tuğçe ile bizzat görüşme sağladı, gereken desteği sağlayacaklar” ifadeleri kullanıldı.

Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri Nurettin Şeyhmusoğlu’nu Ortakent Mahallesi’ndeki ikametinde gözaltına alınmıştı.