Soylu’dan Saygı Öztürk’e: “Deveye ”Boynun neden eğri?” diye sormuşlar; ”Nerem doğru ki!” demiş”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Saygı Öztürk’e yaptığı eleştirilere gönderme yaparak “Bundan sonra tüm kararlarda onayınızı alacağız”  dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü Yazarı Saygı Öztürk’ü hedef aldı. Dünkü yazısında Giresun’daki sel felaketinin ardından görev yeri değiştirilen Dereli Kaymakamı’nı konu alan Öztürk’e sosyal medya hesabından yanıt veren Soylu, “Bundan sonra tüm kararlarda onayınızı alacağız” dedi.

Daha önce AKP’li Bahar Ayvazoğlu ile ilgili yazısı nedeniyle Soylu’nun ağır hakarette bulunduğu Sözcü Yazarı Öztürk, dünkü “Sorumluluktan kurtulamazsınız” başlıklı yazısında, Giresun’da yaşanan sel felaketinin ardından görev yeri değiştirilen Dereli Kaymakamı’nı hatırlatarak, ‘Günümüzdeki kaymakamın güvencesi yok. Kaymakam, siyasetçilerin esiri edildi, üstelik dava açma yolu da tıkalı’ diye yazdı.

Giresun İl Özel Müdürlüğü’nün hangi vali döneminde ne kadar borçlandığını yazan Öztürk, “Borç toplamı katlana katlana 126 milyon lirayı bulmuş. Araştırıyorsunuz, AKP’li iş insanlarının iş makineleri kiralanmış” dedi.