Soylu’dan Sedat Peker açıklaması: Benimle teması ispatlanırsa her türlü cezaya razıyım

İçişleri Bakanı Soylu, Sedat Peker’le ilgili yayınladığı açıklamada, “Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum” diyerek, Peker’e “İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de ülkene gel adalete teslim ol.” dedi.

Peker’e seslenen Soylu, “Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa Aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in bugün yayınladığı yeni bir videonun ardından sosyal medya hesabı Twitterdan açıklama yaptı. Soylu, “Aylardır bu senaryonun bu noktaya geçeğini biliyordum. Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pek çok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı.”  dedi.

‘Türkiye bunlar gibi pespayelerle mücadele ederek temizleniyor’

Türkiye’nin “bunlar gibi pespayelerle” mücadele ederek temizlendiğini ve yükseldiğini savunan Soylu, “Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol.” ifadelerini kullandı.

Muhalefet partileri ve yayınlarına suçlama

Peker’e cesaret aldığı yerler olduğunu söyleyen Soylu, muhalefet partileri ve yayınlarının cesaret verdiği suçlamasında bulunarak, şunları söyledi:

“Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve ‘şereflice’ siyaset malzemesi haline getiren. Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var. Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa Fetö’nün sosyal medya ağı var Nasıl olsa Hdpkk’nın tam desteği var. Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama hâlâ Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var.”

‘Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum’

Hükümetlerinin ve partilerinin terörden uyuşturucuya kadar pek çok suç kaynağında Cumhuriyet tarihinin en başarılı sonuçlarını ürettiğini söyleyen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Ancak, başından itibaren en en başarılı olduğu alan, mafyadan bu ülkeyi ve milleti kurtarmaktır. Onun için Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Mafya pisliklerine ve onların pis oyunlarına müsaade etmediği için. İddiana, iftirana gelince… Senin gibi kalleşlerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe Türkiye bu noktaya geldi. Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum. İstanbul ve Bursa mahkemelerinde iki dosyan var. İstanbul’daki dosyanın başlangıcını bilmiyorum. Ancak dosyanın yeniden hareketlenmesi ve operasyona dönmesinde bizatihi katkım var. Bursa’daki dosya ise bir kişinin şahsıma şikayeti ile baştan sona benim takibim. Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa Aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım.”

‘Beni tanıyanlar mafyadan nefret ettiğimi bilirler’

Soylu, Yalıkavak Marina için “Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” sözlerinden dolayı Mehmet Ağar’ı da ismini kullanmadan eleştirdi. Kendisini tanıyanların ve birlikte çalışanların mafyadan nefret ettiğini bildiklerini belirten Soylu, açıklamasının devamında şunları ifade etti:

“Beş yıla yakın İçişleri Bakanlığı dönemimde mesai arkadaşlarıma bu konuda hangi talimatları verdiğim, nasıl tavizsiz olduğum, yerel, bölgesel ve ulusal yüzlerce çetenin çökertilmesi sonucu ile açıktır. Allah’a hamdolsun olsun mafyaya hayat hakkı tanımadık.”

Yeni1Mecra