Süleyman Özışık sessizliğini bozdu: Benim de bildiklerim var

Sedat Peker ve Bakan Soylu arasında arabuluculuk yaptığı iddiasına ilişkin sessizliğini bozan Özışık, “Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım” dedi.

Bakan Soylu için “Beni hainlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum” diyen Özışık, devlet makamında ve Cumhurbaşkanının yanında durduğu sürece Soylu’yu savunacağını söyledi.

Süleyman Özışık Fotoğraf: Birgün Gazetesi

Suç örgütü lideri Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptıkları iddia edilen Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık, sessizliğini bozdu. Yaklaşık 3 haftalık sessizliğinin ardından YouTube kanalı aracılığıyla bir video yayınlayan Süleyman Özışık, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

‘Ülkemin mahkemeleri iddialarla ilgili takipsizlik kararı verdi’

Fatih Tezcan’ın dile getirdiği iddia sonrası bütün belgelerin elinde olduğunu belirten Özışık, şu ifadeleri kullandı:

“Üzerinden iki yıl geçti. Ben bu iddiadan sonra mahkemeye suç duyurusunda bulundum. ‘Elindeki belgeleri mahkemeye sun ve beni bitir’ diye çağrıda bulundum. Yetmedi bir de video çekimi yaptım. Hatta yazı yazdım. Hadi seçimler bitti. Hadi elindeki belgeleri açıkla diye tekrar tekrar çağrıda bulundum. Hatta bu da yetmedi. Bütün belediye başkanlarına seslendim. Böyle bir tehditte böyle şantajda bulunduğumu, bırakın bunu böyle bir imada bulunduğumu açıklasın dedim. Bir tane belediye başkanı çıkmadı.

Şimdi üzerinden iki yıl geçmesine rağmen Fatih Tezcan bunları açıklamadı. Mahkemeye verdim oraya da sunmadı. Benim ülkemin mahkemeleri de bu iddialarla ilgili takipsizlik kararı verdi. Durum bu!”

‘Peker’in paylaşımını istemsizce beğenmişim’

Peker’in Twitter’daki paylaşımını beğenmesine ilişkin Özışık, “Beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Şimdi buradan beni Sedat Peker’in safına geçtiğim anlamına getirmişler, öyle manşetler atmışlar.” dedi.

‘Mahallemi terk etmem’

Kendisinin kimin safında olduğunu ve durduğunu yakında görüleceğini belirten Özışık, şöyle devam etti:

“Bunların bana karşı büyük bir nefreti, büyük bir garezi var. Saldırgan tavırları bundan. Hiç merak etmeyin Allah şahit olsun ki bana bunlar saldırıyor diye bazı ağır cümleler söylüyor diye ‘Lafım ona davayı sattın, kaybol terk et dediler’ diye ben bu davaya sırtımı dönmem, yüzümü dönmem.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında görünüp Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı seçmek için her fırıldağı yapan hem de merkezinde olanların safına geçmeyeceğim. Ben buradayım çünkü ben bu mahallenin en eski sakinlerinden biriyim. Bu mahalleye sonradan gelen hırsız, arsız diye andığım kimi eski teşkilat mensuplarıyla kimi belediye başkanlarının lafına bakıp mahallemi terk etmem ben.”

‘Hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım’

Bakan Soylu için “Tabii ki bir suç duyurusunda bulunabilir” diyerek buna bir itirazı  olmadığını belirten Özışık, şöyle devam etti:

“Ama şu ‘Süleyman Özışık bana kumpas kurdu’ sözü var ya bununla ilgili bir kaç laf etmezsem çıldırırım. Hırsımdan kahrımdan ölürüm. Ben hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım. Benim Süleyman Soylu’ya kumpas kurmayacağımı bu ülkenin tüm vilayetleri şahittir. Konferans salonlarında darbede sokağa ilk inen insan olan ve TRT’yi darbecilerin elinden kurtaran milletin adamı Süleyman Soylu, bu ülkenin de kahramanıdır benim de kahramanımdır diye haykıran benim. Ben kumpasçı değilim, buna siz şahitsiniz Allah şahit!”

‘Beni hainler önüne kurban olarak attığı için isyan ediyorum’

Yüzlerce arkadaşı ve okurunun kendisine “İçişleri Bakanı’na kırılma, o sözleri kızgınlıkla söyledi. Kızdığı için senin hakkında suç duyurusunda bulundu” dediğini belirten Özışık, “Mesele benim hakkımda suç duyurusunda bulunması değil arkadaşlar. Suç duyurusunda bulunmadan bir gün önce gazetelere ‘Süleyman Özışık bana kumpas kurdu’ diyerek benim hakkında kesin hüküm ve ceza vererek, mahkemeden önce beni kumpasçı olarak ilan etmesi. Beni hainlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum.” dedi.

‘Makamında olduğu sürece Soylu’yu savunmak boynumun borcu’

Bu kırgınlığı içinde tutmayacağını, mesleğine de yansıtmayacağını söyleyen Özışık, “Allah ve tarihin huzurunda şunu söylüyorum. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, devlet makamında olduğu ve cumhurbaşkanının yanında durduğu sürece onu savunmak benim boynumun borcu ve namus borcum olsun.” dedi.

‘Benim de bildiklerim var korkmadan anlatacağım’

Herkesin Sedat Peker’e bir şeyler söylediğini ifade eden Özışık, “Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım. Korkmadan çekinmeden anlatacağım.”

Kaynak: Birgün Gazetesi