Sur Belediyesi Eşbaşkanı Cemal Özdemir de gözaltına alındı

HABER MERKEZİ – Sur Belediyesi Eşbaşkanı Cemal Özdemir, dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Diyarbakır’da Sur Belediyesi Eşbaşkanı Cemal Özdemir, dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Özdemir’in İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. Dün sabah saatlerinde Cemal Özdemir’in evine polis tarafından baskın yapılmıştı. Özdemir’in olmadığı evde polis arama yaptıktan sonra ayrılmıştı.

Sur Belediyesi Eşbaşkanları Filiz Buluttekin ile Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Eken dün sabah saatlerinde evlerine yapılan polis baskınında gözaltına alınmıştı. Avukat Sertaç Buluttekin twitter hesabından polislerin müvekkili Filiz Buluttekin’in evine girdiği sırada Buluttekin’i, eşini ve 10 yaşındaki oğlunu yere yatırıp kafalarına silah dayadıklarını belirterek, “Polis şiddeti ve hukuksuzluk artık rutin!!” demişti.

Sur Belediyesi hizmet binasına da sabah saatlerinde polisler tarafından baskın yapılarak arama başlatılmıştı. Belediye hizmet binasının etrafı zırhlı araçlar ve bariyerlerle çevrilerek, binaya giriş ve çıkışlara bir süre izin verilmemişti. Daha sonra sadece belediye çalışanlarının kimlik kontrolü yapılarak belediyeye girişlerine izin verilmişti. HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun ile belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grubun belediyeye girmesine izin verilmemişti. Polisle yaşanan arbede sırasında Tosun darp edilmişti.