Sur’da bir cansız bedene ulaşıldı

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 2015 yılından bu yana kayıpların olduğu Sur ilçesinde, yapılan kazı çalışmaları sırasında bir cansız beden bulundu.

Bulunan cansız bedenin, Sur ilçesinde 2 Aralık 2015’te ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında 106 gün süren çatışmalarda yaşamını yitirenlere ait olduğu tahmin ediliyor.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinin Hasırlı Mahallesi’nde restorasyon çalışmalarının devam ettiği 5 Şubat’ta bir cansız beden bulundu. Welat Gazetesi’ne konuşan ve adını vermek istemeyen şirket çalışanı, Katolik Kilisesi ve Hasırlı Mescidi arasında bulunan alanda yapılan kazı çalışmaları sırasında beyaz bir beze sarılı cansız beden bulduklarını söyledi. Bedenin bulunması üzerine olay yerine gelen polislerin kendilerini bölgeden uzaklaştırdıklarını belirten şirket çalışanı, alanın çembere alınarak Adli Tıp Kurumu (ATK) ekiplerinin beklendiğini aktardı. Şirket çalışanı, 2 saatin ardından cansız bedenin polisler tarafından götürüldüğünü belirtti.

Cansız bedenin, Sur ilçesinde 2 Aralık 2015’te ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında 106 gün süren çatışmalarda yaşamını yitirenlere ait olduğu tahmin ediliyor.

Hakan Arslan’ın cenazesi 5 yıldır kayıp

Çatışmaların devam ettiği 22 Ocak 2016’da yaşamını yitiren ve Hasırlı Camisi’nin yanında defnedildiği belirtilen Hakan Arslan’ın ailesi, 5 yıldır çocuklarının cenazesini arıyor. Cenazesini bulmak için onlarca kez Diyarbakır’a gelen ailenin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ve İçişleri Bakanlığı’na yaptığı başvurular da reddedilmişti.

MA