Tahir Çetin, AKP’ye ‘bu nasıl adaletsizlik’ diye seslenmişti

Bağımsız Maden-İş Sendikası Başkanı Tahir Çetin ile sendika üyesi Ali Faik İlter, Ankara dönüşü geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Çetin, AKP Grup Başkanvekili Elitaş ile yaptıkları görüşmenin ardından “Bu nasıl bir adaletsizlik? Yeter artık!” diye seslenmişti.

Bağımsız Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Elçi

Manisa’nın Soma İlçesi’nde Uyar Madencilik’ten alamadıkları tazminatları için 4 Temmuz’da gittikleri Ankara’da, kente girişleri polis tarafından engellenmişti. Yapılan görüşmelerden olumlu sonuç alamayan maden işçileri, Soma’ya geri dönme kararı aldı. İşçiler ile birlikte Soma’ya dönmek üzere yola çıkan Bağımsız Maden-İş Başkanı Tahir Çetin ve sendikası üyesi Ali Faik İlter’in bulunduğu araç dönüş yolunda kaza yaptı. Saat 04.30’da Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen kazada Çetin ve İlter hayatını kaybetti.

Bağımsız Maden-İş Sendikası Üyesi Ali Faik İlter

Bağımsız Maden-İş Sendikası’nın sosyal medya hesabı Twitterdan yapılan paylaşımda, “Acımız çok büyük! Öfkemiz çok büyük! Maden işçilerinin yiğit önderi, genel başkanımız, her şeyimiz Tahir Çetin’i ve önderimiz, haysiyet abidemiz, canımız Ali Faik’imizi kaybettik” denildi.

‘Bu nasıl bir adaletsizlik?’

Bağımsız Maden-İş Genel Başkanı Tahir Çetin, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile yaptıkları görüşmenin ardından şu açıklamayı yapmıştı:

“Elitaş 2 aydır kanunun Meclis’e gitmesini engelliyor. Elitaş’a sormak lazım; Bize 3 defa ‘yol buluyoruz’ dediniz. Yol kanundur. Kanundan başka nasıl yol olur? Siz yıllardır alışmışsınız yolsuzluğa. Biz kanun istedik. Kanun yok mu? Çevik kuvvet, asker, jandarma hepsi karşımızda. Neden? Bu nasıl bir adaletsizlik? Yeter artık.”

Kaynak: MA