Tam kapanma öncesi ‘seyahat izin belgesi’ kuyruğu

İstanbul’da “tam kapanma” öncesi kaymakamlıklar önünde “seyahat izin belgesi” kuyrukları oluştu.

Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanacak 17 günlük “tam kapanma” öncesinde, İstanbul’da “seyahat izin belgesi” almak isteyen çok sayıda vatandaş kaymakamlıklara başvurdu.

Vatandaşlar önce e-Devlet ve 199 Hattı’na yönlendirildi

Üsküdar Kaymakamlığı önünde sabah erken saatlerden itibaren uzun kuyruklar oluşturan vatandaşların maske ve fiziki mesafe kuralına dikkat etmedikleri görüldü. Kaymakamlık görevlileri ve polis ekipleri, vatandaşları sık sık uyardı. Kaymakamlık yetkilileri, seyahat izin belgesi almak isteyen vatandaşları öncelikle e-Devlet ya da Alo 199 Hattı’na yönlendirdi.

Maltepe Kaymakamlığı önünde de uzun kuyruklar oluştu. Polis ekipleri vatandaşları sosyal mesafe ve maske kuralına uymaları konusunda uyarırken, vatandaşlar içeriye salgın tedbirleri kapsamında sırayla alındı.

Seyahat izin belgesi için Arnavutköy Kaymakamlığı önünde çok sayıda vatandaş sıra oluşturdu. Genel olarak maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı gözlenirken yetkililer vatandaşları sık sık uyarmak zorunda kaldı.

Adliyeler önünde de sıra oluştu

Öte yandan, bu akşam saat 19.00’da başlayacak ve 17 Mayıs 05.00’te sona erecek 17 günlük tam kapanma öncesinde adli işlerini tamamlamak isteyen vatandaşların da adliyeler önünde sıra oluşturdukları görüldü.

AA – İSTANBUL