“Tarih ‘en yüksek içki satışı AKP döneminde Ramazan ayında gerçekleşti’ diye yazacak”

Gazeteci Murat Yetkin kişisel Youtube kanalında yayınladığı videoda içki yasağı, tam kapanma ve pandemi yönetimini eleştirdi.

Gazeteci Murat Yetkin

Yetkin, tam kapanmada büyük şehirlerde trafik sıkışılıklığı yaşandığını, 6 milyon yurttaşın izin belgesi için başvurduğunu, hali hazırda 22 milyon yurttaşın da zorunlu olarak dışarıda olduğunu vurguladı.

Murat Yetkin, içki yasağı konusunda da ‘değer miydi, olacak şey mi? İçki yasaklamak nasıl bir mantık? Bir gün tarih en yüksek içki satışı siyasal islamcı AKP döneminde bir Ramazan ayında gerçekleşti diye yazacak, dedi.

Aşıda da kafalar karışık

Yetkin, aşı tedariki konusunda hükümetin farklı açıklamalar yapmasını da organizasyon ve beceriksizlik olarak yorumladı.

“Ocak-Şubat aylarında Erdoğan’ın ‘Nisan sonunda yerli aşımız hazır olacak’ açıklamasını hatırlatan Yetkin, Nisan sonunda da Eylül-Ekim aylarında hazır olacak’ dedi. Şimdi neye inanacağız biz?”

Ayrıca Murat Yetkin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Mayıs ayında aşı tedarikinde zorluklar yaşanacak’ açıklamasının hemen ardından Erdoğan’ın ‘ben aşı konusunda sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum’ demesini de hatırlattı.

Yeni1Mecra