TAYAD üyelerine müdahale: 5 gözaltı

Ölüm orucundaki avukatlar Ebru Timtik, Aytaç Ünsal ile Didem Akman ve Özgür Karakaya için Yargıtay’a dilekçe vermek isteyen TAYAD üyelerine polis müdahale etti.

Müdahalede 5 kişi gözaltına alındı.

Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi avukatları Ebru Timtik ile Aytaç Ünsal ve müvekkilleri Didem Akman ve Özgür Karakaya’nın tutuklu bulundukları cezaevlerinde “adil yargılanma” talebiyle başlattıkları ölüm orucu devam ediyor.

Ankara’da bir araya gelen Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD) üyeleri ölüm orucundakiler için Yargıtay’a dilekçe vermek istedi. “Adalet istiyoruz” yazılı önlükler giyen TAYAD’lılara polis Kumrular Sokak’ta müdahale etti. TAYAD üyesi 5 kişi gözaltına alındı.

7 kişi de gözaltında tutuluyor

Öte yandan, TAYAD’lılar, 16 Temmuz günü ölüm orucundaki avukatlar ve müvekkillerinin taleplerinin kabul edilmesi için İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüş boyunca 5 kez gözaltına alındı.

Yürüyüşlerinin Bursa ayağında gözaltına alınan Musa Aslan, Hasan Öktem, Hasan Kocaman, Ali Dilmen, Yıldız Turan, Berkay Köroğlu ve Didem Akman’ın annesi Zülfiye Akman hala gözaltında tutuluyor.

MA – ANKARA