Tazminatı ödemeyen Akit’e haciz geldi ‘Ümmetin sesiyiz’ manşeti attılar

17-25 Aralık, Ruhsar Pekcan, 10 bin dolar alan siyasetçi, huzur hakkı ile birden fazla maaş alan kişileri haber yapmayan Yeni Akit ‘yolsuzlukların peşindeyiz’ diyerek İmamoğlu’nun haciz talebini haberleştirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açtığı hakaret davasında kazandığı tazminatı ödemeyen AKİT TV’ye haciz göndermesi üzerine Yeni Akit’te “Ümmetin sesi Akit’i susturamazsınız’ manşeti atıldı.

Yeni Akit gazetesi bugünkü haberinde şu detaylara yer verdi:

“Sorumlu yayıncılığı ile ümmetin, vatan sevdalılarının ve ailelerin duasını alan, araştırmacı gazeteciliği ile de yolsuzluk peşinde koşanların ipliğini pazara çıkaran Akit’e siyaset, medya, hukuk ve STK dünyasından destek yağıyor.”

“CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Akit Medya Grubu’na haciz göndermesi medya STK’larının büyük tepkisine neden oldu. Kamuoyunu bilgilendirici ve sorumlu yayımcılık ilkelerimiz gereği hakkında yaptığımız haberleri yargı yoluyla susturmaya çalışan İmamoğlu’nun hukuki olarak haklı olmamıza rağmen yasal boşluklardan faydalanarak Akit TV ekipmanlarına el koydurması, basın özgürlüğüne ağır darbe olarak yorumlandı. Basın özgürlüğü söylemini dilinden düşürmeyen ve özgür basın naraları atan İmamoğlu’nun, haber yazımı için kullanılan bilgisayarları ve anlık haber aktarımında kullanılan plazma televizyonları hoyratça yerinden söktürmesi, söylemlerindeki samimiyetsizliği de gözler önüne serdi.”

Yeni1Mecra