TBMM Genel Kurulu, bir aylık aranın ardından toplandı

TBMM Genel Kurulu, bir aylık aranın ardından Meclis Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar, üç milletvekiline gündem dışı söz verdi.

Güzel: ‘Risk grubunda olmadıkları halde tanınmış kişilere aşı yapıldı’

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ise koruyucu sağlık hizmetinde aşının önemine değinerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bugüne kadar yüzlerce sağlık çalışanının hayatını kaybettiğine dikkati çekti. 

Salgınla mücadelenin şeffaf bir şekilde yönetilmesini isteyen Güzel, aşının etkinliğine yönelik herhangi bir açıklamanın yapılmadığını belirtti.

Aşının salgınla mücadelede en önemli araç olduğuna işaret eden Güzel, risk grubunda olmadıkları halde bazı tanınmış kişilere aşı yapıldığını ve bunun da aşı programına uymadığını söyledi.

Hakverdi: ‘Hükümet toplumun geniş kesimlerinin ekonomik sorunlarına çözüm bulsun’

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi de Ankara’nın sorunlarına değindi. Hakverdi, Ankara ve çevre illerinin sorunlarına ilişkin hazırlanan stratejik planların yetersiz olduğunu ileri sürdü. Hayvancılıkla uğraşanlar ve süt üreticileri başta olmak üzere toplumun geniş kesiminin ekonomik sorunlarla boğuştuğunu iddia eden Hakverdi, hükümetten, bu sorunların çözümüne ilişkin adım atılmasını istedi.

Eser: ‘Kazım Karabekir yetimler babası olmuştur’

AKP Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser ise, Kazım Karabekir Paşa’nın vefat yıl dönümüne ilişkin söz aldı. “O yeteri kadar anlatılmayan 66 yıllık hayatında kazandığı sayısız zaferlerle bir yandan Alçıtepe Kahramanı ve Şark Fatihi olarak anılmış, diğer yandan yüreğine sığdırdığı binlerce çocukla yetimler babası olmuştur” dedi.

AA