Tekstil atölyesinde patlama: 1 ölü 10 yaralı

İstanbul Bahçelievler’de bir tekstil atölyesinde meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın söndürüldü.

İstanbul Valiliği, ilk belirlemelere göre gaz sıkışmasından kaynaklandığı belirtilen patlamada yabancı uyruklu 1 kişinin hayatını kaybettiği 10 kişinin ise yaralandığını bildirdi.  

İstanbul Bahçelievler’de Mimar Sinan Caddesi’ndeki bir binanın giriş katında bulunan tekstil atölyesinde bir patlama meydana geldi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, patlama sonucunda çıkan yangına müdahale etti. Olaya ilişkin İstanbul Valiliği yazılı açıklama yaptı.

‘İlk belirlemelere göre gaz sıkışmasından meydana geldi’

Açıklamada, İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nden (GAMER) alınan bilgilere göre, saat 04.55’te Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 62 numaradaki bir tekstil atölyesinde, ilk belirlemelere göre gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldiği belirtildi. 

‘Yangın söndürüldü’

Olay yerine itfaiye, 112 sağlık ekibi ve polis sevk edildiği aktarılan açıklamada, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangının söndürüldüğü kaydedildi. 

‘Yabancı uyruklu 1 kişi hayatını kaybetti 10 kişi yaralandı’

Açıklamada, binanın üst katlarından panik halinde dışarı çıkarken hafif yaralanan 10 kişinin, sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere sevk edildiği, yabancı uyruklu bir şahsın da hayatını kaybettiği bildirildi.

‘Bina boşaltıldı’

Binada yangın sonrası soğutma çalışmalarının tamamlandığı ve tedbir amaçlı tahliye çalışması yapılarak binanın boşaltıldığı belirtilen açıklamada, olayla ilgili inceleme ve soruşturma yürütüldüğü aktarıldı.

AA – İSTANBUL