“Tepkisizlik çetelere ve mafyaya güç veriyor!”

Gelecek Partisi (GP) il başkanları, evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde ortak tepki gösterdi.

Gelecek Partisi, Selçuk Özdağı’ın evinin önünde basın açıklaması yaptı

Özdağ’ı da ziyaret eden il başkanları “tepkisizlik çetelere ve mafyalara güç veriyor” mesajı verdi. GP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın Ankara Balgat’ta saldırıya uğradığı evinin önünde GP’li il başkanları ortak açıklama yaptı.

İl başkanları adına açıklamayı okuyan Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Gülnur Hayran, ülkenin tarih boyunca gördüğü en baskıcı dönemlerden birini yaşadığını belirti.

Hayran, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yetkilerin tek bir kişide toplanmasının toplumda baskı ve tehdit iklimi oluşturduğunu vurguladı.

Ankara İl Başkanı, gazetecilere ve siyasilere yönelik yönetimde bulunanların tehditkâr sözlerinin durumdan vazife çıkaranları şiddete yönelttiğinin altını çizdi.

“Pandemi döneminde; sağlık ve ekonomik zorluklarla mücadele ettiğimiz şu günlerde, birilerinin çıkıp kışkırtıcı söylemler ve tehditlerle, davaya müdahil olan savcıyı bile etki altında bırakma teşebbüsleri kabul edilemez.

Bu hareketler demokrasi ve güven ihtiyacımızı artırmakta, ülkemize ve insanımıza zarar vermekte.”

Hayran, bazı siyasi parti liderlerinin bu saldırı olayına tepkisiz kalmasını eleştirerek, “hoş görü ve onay anlamı taşıyan bu tepkisizlik, çeteler ve mafyalara güç verdiği gibi vatandaşı da tedirgin etmektedir” dedi.

Gülnur Hayran konuşmasında, Gelecek Patisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Özdağ’a saldırı üzerine söylediği “Bu bir terördür ve terör Ankara’ya inmiştir” sözlerini hatırlatarak gelinen durumu en iyi bu sözlerin özetlediğine değindi.

Ankara İl Başkanı Gülnur Hayran açıklamasını, “Gelecek Partisi olarak şiddetin şiddetle karşılanmasına izin vermeyeceğiz, demokrasi ve adaletten ayrılmayacağız, siyasi nezaketten asla vazgeçmeyeceğiz” sözleriyle sonlandırdı.

yeni1mecra