TGS: Gözaltındaki meslektaşlarımız serbest bırakılsın

TGS Ankara Şubesi JinNews muhabirleri Habibe Eren ve Öznur Değer’in haber izlerken gözaltına alınmasını kınayan bir açıklama yaptı.

JinNews muhabirleri Habibe Eren ve Öznur Değer Gülistan Doku için yapılan eylemi takip ederken polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.

JinNews muhabirleri Habibe Eren ve Öznur Değer’in gözaltına alınmasına tepki gösteren Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Ankara Şubesi, “Gazetecilere yönelik bu tavrı kınıyor, meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz” dedi.

TGS Ankara Şubesi, Ankara Kadın Platformu’nun Gülistan Doku için yaptığı eylemi takip ettikleri sırada gözaltına alınan JinNews muhabirleri Habibe Eren ve Öznur Değer için twitter hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.

‘Polisin gazetecilere yönelik tavrını kınıyoruz’

TGS Ankara Şubesi’nin yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “Ankara Kadın Platformu’nun Gülistan Doku için yaptığı eylemi izlemek isteyen Jinnews Muhabirleri Habibe Eren ve Öznur Değer, bugün polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Gazetecilere yönelik bu tavrı kınıyor, meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.”

MA