THY’den iç hat seferleri açıklaması

THY Genel Müdürü Ekşi, iç hat seferlerinin bugün saat 23.59’dan itibaren İstanbul ve Ankara’dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırıldığını açıkladı.

Ekşi, iç hat seferlerindeki yolcuların valiliklerden izin alma gerekliliğinin saat 17.00’den sonra başlayacağını belirtti.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşçi, koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını engellemek amacıyla alınan önlemler kapsamında aldıkları yeni düzenlemelere ilişkin açıklama yaptı. Ekşi, twitter hesabından yaptığı açıklamada, iç hat seferlerinin bugün saat 23.59’dan itibaren İstanbul ve Ankara’dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırıldığını bildirdi.

Tüm yurt dışı yolcu seferlerinin durdurulduğunu belirten Ekşi, “İç hat seferlerimiz cumartesi 23.59’dan itibaren İstanbul ve Ankara’dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırılmıştır. Detaylı bilgi için web sitemizi takip ediniz. Kargo seferlerimiz devam edecektir. Cumartesi 23.59 dan itibaren iç hat seferlerimiz İstanbul Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanından yapılacaktır.” dedi.

Yolcuların izin alması saat 17.00’den sonra başlayacak

THY’nin iç hat tarifesinin gün içinde hazırlanıp ilan edileceğini belirten Ekşi, iç hat seferlerindeki yolcuların valiliklerden izin alma gerekliliğinin saat 17.00’den sonra başlayacağını ifade etti.

Ekşi, iç hatlarda Pazar saat 00.01’den itibaren sadece Büyükşehirlere sefer yapılacağını belirtti. Sefer yapılacak 14 il şöyle; İstanbul, Ankara, Samsun, Trabzon, Erzurum, Van, Diyarbakır, Malatya, Antep, Kayseri, Konya, Adana, Antalya ve İzmir.