THY’nin iç hat seferleri için bin 62 yolcu rezervasyon yaptırdı

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında durdurduğu iç hat seferlerine sadece 14 ille yeniden başlayan Türk Hava Yolları’na (THY) bugün bin 62 yolcu rezervasyon yaptırdı.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında iç ve dış tüm uçuşları durduran THY, yeniden iç hat seferlerine başladı. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgiye göre; THY İstanbul Havalimanı’ndan yeniden başladığı iç hat seferlerinde İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca Seyahat İzin Belgesi alan yolcuları taşıyor.

Bin 62 yolcu rezervasyon yaptı

İstanbul Havalimanı’ndan karşılıklı olarak Ankara, Adana, İzmir, Van, Gaziantep, Antalya, Diyarbakır ve Trabzon seferlerini planlayan THY’ye ye bugün bin 62 yolcunun rezervasyon yaptığı öğrenildi. Alınan tedbirler gereği, uçak içinde “Yan koltuk boş uygulaması” ile yolculara hizmet verilecek.

Seferler 14 ile kısıtlı şekilde yapılacak

THY geçici bir süreliğine durdurduğu iç hat uçuşlarına ilişkin resmi internet sitesinde açıklama yaptı. Açıklamada, uçuşların Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van’a kısıtlı şekilde olacağı belirtildi. Açıklamada, diğer tüm iç hat uçuşlarının geçici bir süreliğine durdurulduğu kaydedildi.

Seyahat İzin Belgesi bulunmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecek

Açıklamada, 29 Mart saat 06:00 itibarıyla iç hat uçuşlarından tüm yolculardan Seyahat İzin Kurulu tarafından düzenlenen Seyahat İzin Belgesi talep edileceği hatırlatıldı. Seyahat İzin Belgesi bulunmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecek.

17 Nisan’a kadar check-in yapılamayacak

Açıklamada,17 Nisan’a kadar web sitesi, mobil uygulamaları ve çağrı merkezi üzerinden yapılacak bilet satışı işlemlerinde kimlik numarası ile Seyahat İzin Belgesi kontrolünün yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, 17 Nisan’a kadar web sitesi ve mobil uygulamalardan check-in yapılamayacağı da kaydedildi. Açıklamada, check-in işlemlerinin havalimanlarında bulunan check-in kontuarlarında Seyahat İzin Belgesi ile birlikte başvurularak yapılabileceği ifade edildi. Açıklamada 17 Nisan’a kadar gerçekleştirilecek iç hat uçuşlarında tek yön 325 TL, aktarmalı 549 TL sabit fiyat uygulamasının yapılacağı belirtildi.