Tolga Ağar’dan, Sedat Peker’in iddialarına yanıt

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları hakkında hukuki işlem başlatacağını açıkladı.

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar Fotoğraf:@zulfutolgagar

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabı Twitterdan paylaştığı videoda AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın Kazakistanlı gazeteci Yeldana Kaharman’a cinsel saldırıda bulunduğunu ve Kaharman’ın jandarmaya şikayette bulunduktan sonra evinde ölü bulunduğunu öne sürdü.

‘Hangi karanlık hesaplar için itibar suikastına girişti’

Zülfü Tolga Ağar da, sosyal medya hesabı Twitterdan açıklama yaparak, “S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum. Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım.” dedi.

‘Hukuki süreç tamamlanmıştır’

Peker’in ima yoluyla kendisini suçlamaya çalıştığını adı geçen gazeteciyi tanımadığını belirten Ağar, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. ‘Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir’ yani ‘Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır’ kamuoyuna saygılarımla sunarım…” 

Jandarma Genel Komutanlığından açıklama

Jandarma Genel Komutanlığı da Peker’in iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Yeldana Kaharman isimli kadının, jandarmaya herhangi bir müracaatının kesinlikle söz konusu olmadığı gibi, helikopterle aldırılması iddiası da tamamen gerçek dışıdır.” denildi.

Sedat Peker

Sedat Peker’dan Jandarmaya yanıt

Jandarma Genel Komutanlığı’nın açıklamasına Twitter hesabından yanıt veren Sedat Peker, şu ifadeleri kullandı:

“Jandarma Genel Komutanlığı gibi nadide bir kurumun kamuoyunda yapılan bu tip tartışmalara savcılık yazısı olmadan dahil olması bence çok doğru bir davranış değil. Ben öldürülen kız kardeşimizin helikopterle alındığını iddia etmedim. Derin devletimizin başı mehmet ağarın oğlunu helikopterle aldığını söyledim.”

Kaharman evinde ölü bulunmuştu

Elazığ’da Kanal 23 Televizyonu’nda program sunuculuğu yapan üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman (21), evinde ölü bulunmuştu. İntihar ettiği belirtilen Kaharman’ın tecavüz edilerek öldürüldüğü iddia edilmişti. Kaharman’ın ölüm olayıyla ilgili Tolga Ağar’ın adı gündeme gelmiş, söz konusu haberlere erişim engeli getirilmişti.

Yeni1Mecra