Trafik kazasında emniyet kemeri korumadı

Yeni1Mecra editörlerimizden Altan Sancar, Opel Astra aracıyla yaptığı kazada, emniyet kemerinin eşini korumadığını belirterek firma hakkında hukuki işlemlerde bulunacağını söyledi.

Yeni1Mecra editörlerimizden Altan Sancar ve eşi Duygu Boyraz Sancar, 16 Ocak günü Ankara Yenimahalle’de trafik kazası geçirdi. Opel Astra HB aracıyla kaza yapan Sancar, araçta yolcuyu korumak üzere bulunan emniyet kemerinin eşini korumadığını ve dişliler kırıldığı için serbest kaldığını söyledi.

Kemer korumadığı için eşi Duygu Sancar’ın kafasını çarptığını belirten Sancar, “İki hava yastığı patladı. Ancak Opel’de yer alan emniyet kemeri görevini yapmadığı için eşim büyük ağrılar çekiyor. Doktor raporları alındı, gerekli girişimlerle birlikte suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

‘Vahim hatanın hiçbir izahı yok’

Opel’in emniyet konusunda büyük taahhütlerde bulunan bir firma olduğunu dile getiren Sancar, emniyet kemerinin görevini yapmamasının izah edilemez bir durum olduğunu belirtti. Sancar, “Ölümle sonuçlanabilecek bu vahim hatanın benim için hiçbir izahı yok.” dedi.

‘Aracı daha önce servise götürmüştüm’

Aracını kısa bir süre önce kemer bölümünden ses duyduğu şikayetiyle servise götürdüğü halde bu kazanın meydana geldiğini dile getiren Sancar, “Ne araç ne de başka bir şey umurumda değil. Yalnızca bu hayati kusurun duyulmasını ve cezalandırılmasını istiyorum.” diye konuştu.

‘İkame araç teklifini kabul etmedim’

Opel tarafından aranarak ikame araç teklif edildiğini söyleyen Sancar, şöyle konuştu: “Ancak teklifi kabul etmedim. Aracın teknisyenler tarafından incelemeye alındığını ilettiler. Bu konuda güven duymadığım için eşim iyileşince hukuki girişimlere başlayacağım. Gözümün önünde savrulan o kemerin üstü örtülemez.”