Traktörlerine ve tarlalarına haciz konulan çiftçiler Ankara’da

Borçlarından dolayı traktör ve tarlalarına haciz konulan çiftçiler, Tarım ve Orman Bakanlığı önünden seslenerek, hacizlerin kaldırılmasını ve borç faizlerinin silinmesini istedi.

Tüm Köy Sen Genel Başkanı Sadık Turan “Beş inşaat firmasının 128 kez borcunu ödeyen devlet, çiftçiye maalesef destek vermemekte” dedi.

Tarım ve Kredi Kooperatifleri’ne olan borçları nedeniyle traktörlerine, araçlarına ve tarlalarına haciz konulan çiftçiler, Ankara’da toplanarak Tarım ve Orman Bakanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamada konuşan Tüm Üretici Köylü Sendikası (TÜM KÖY SEN) Genel Başkanı Sadık Turan, “ Bu kadar çiftçi durduk yere gelmedik. Türkiye’de tarım politikaları yılardır yanlış yürütülmekte. Dışa bağlı bir tarım politikası uygulanmakta. Yeterince desteklenmediğimiz için mağdur olmaktayız” diye konuştu.

‘Devlet bize bunu reva görüyor’

Turan, iktidarın “yandaşa” her türlü kaynak sağladığını ancak emekçilere ve çiftçileri desteklemediklerini belirterek, “Beş inşaat firmasının 128 kez borcunu ödeyen devlet, çiftçiye maalesef destek vermemekte” dedi.

Türkiye’nin her yerinden bir araya gelen çiftçilerin ortak talepleri, borçları nedeniyle traktörlerine ve tarlalarına gelen hacizlerin kaldırılması ve borç faizlerinin silinmesi olduğunu belirttiler.

MA