TTB’den çağrı: Kendinizi, sevdiklerinizi ve toplumu korumak için aşınızı olun

TTB, ülkede uygulanan tüm aşıların güvenli olduğunu belirterek, “Kendinizi, sevdiklerinizi ve toplumu korumak için aşınızı olunuz. Aşı korur” çağrısında bulundu.

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi, sosyal medya hesaplarında #TedirginOlmaAşıOl etiketiyle kampanya düzenledi. Kampanya kapsamında, kişinin kendisini ve sevdiklerini korumak için aşıların tıbbın en önemli mucizelerinden olduğu mesajı verildi.

‘Ülkemizde uygulanan tüm aşılar güvenli’

Pandemiye karşı en etkili aracın aşı olduğuna dikkati çeken TTB, “Şu anda ülkemizde uygulanmakta olan tüm aşılar koruyucu ve güvenli aşılardır. Kendinizi, sevdiklerinizi ve toplumu korumak için aşınızı olunuz. Aşı Korur.” çağrısı yaptı.

Fincancı: Tüm İnsanlarımıza ulaşalım aşının önemini anlatalım

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı da, görüntülü yayınladığı videoda sağlık çalışanlarına seslendi. Fincancı, şu çağrıda bulundu:

“Sevgili meslektaşlarım özellikle son günlerde aşılama hızında gördüğümüz artış sizlerin başarısının bir yansıması. Salgının başından beri sürdürdüğünüz özverili çabalar ve emeğinizin salgınla mücadelenin temeli olduğunu biliyoruz. Çok yoruldunuz evet. Ama önümüzde bir görev daha duruyor. Tüm insanlarımıza ulaşalım aşının önemini anlatalım aşısız kimse kalmasın.”

Yeni1Mecra