TTB’nin çağrısıyla Covid-19’dan hayatını kaybedenler anıldı

TTB’nin çağrısıyla sağlık çalışanları Türkiye genelinde Covid-19’dan hayatını kaybedenleri anarak saygı duruşunda bulundu.

Mersin’de de sağlık çalışanları, Covid-19’dan hayatını kaybedenleri saygı duruşu ile andı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Covid-19 salgınına dair duyarlılığın ve tedbirlerin arttırılması için 14 Eylül – 18 Eylül tarihlerini “Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz Haftası” ilan etti. Etkinlikler kapsamında dün Tabip Odalarının bulunduğu illerde, hekimler ve sağlık çalışanları maske, siperlik, koruyucu tulumlar giyerek sağlık kuruluşlarının önünde, kent meydanlarında basın açıklamaları yaptı.

“Yönetemiyorsunuz! Ölüyor, Tükeniyoruz!” yazılı döviz ve pankartların taşındığı eylemlerde yapılan açıklamalarda, “Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanlara tarihsel sorumluluklarını yılmadan, her gün hatırlatmaya devam edeceğiz.” denildi.

Bugün de etkinlikler anmalarla devam etti. Türkiye genelinde Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden hekimler, sağlık çalışanları ve vatandaşlar anıldı. Mersin, Hatay, Diyarbakır, Antep, İstanbul, Antakya, Antalya illerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kentte, sağlık çalışanları hastanelerde, sağlık kuruluşlarında 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Sağlık çalışanları yakalarına siyah kurdele taktı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman ve TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz ise TTB binasında 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.