Tuğçe’nin katil zanlısı tutuklandı

Ankara’nın Altındağ ilçesindeki evinde silahla vurularak öldürülen Tuğçe Mutlu Ü.’nün katil zanlısı güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildi.

Tuğçe’nin ev arkadaşı Songül Ü.’nün erkek arkadaşı olan zanlı Oğuzhan K. ve cinayete azmettirdiği iddia edilen Songül Ü. tutuklandı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre; 30 Mayıs akşamı Altındağ İlçesi Hacettepe Mahallesindeki bir apartmanın sakinleri, 3 ay önce kiracı olarak taşınan komşularının evinden koku gelmesi üzerine durumu polise bildirdi.

Tuğçe evinde silahla öldürülmüş halde bulundu

Olay yerine gelen polis ekipleri, çilingirle kapısını açtırdıkları evde, 27 yaşındaki Tuğçe Mutlu Ü.’nün cansız bedeniyle karşılaştı. Ekipler, Tuğçe’nin tahminen üç gün önce silahla tek el ateş edilerek başından vurulduğunu belirledi.

Ev arkadaşı Songül S.’den haber alınamadı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Tuğçe’nin ev arkadaşı Songül S.’den haber alınamaması ve cinayet silahının bulunmaması üzerine apartmana ait ve çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye başladı.

Güvenlik kameralarından eve son giren kişi tespit edildi

Bina girişindeki kameranın 1 haftalık görüntülerini izleyen ekipler, Tuğçe’nin evine son giren kişinin, ev arkadaşı Songül S.’nin sevgilisi Oğuzhan K. olduğunu tespit etti. Katil zanlısının cinayetin ardından son kez elinde bir poşetle eve girip yaklaşık bir saat sonra dolu poşetle evden ayrılması kamera görüntülerine yansıdı.

Zanlı eve dönerek delilleri yok etti

Zanlı Oğuzhan K., Keçiören’deki evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Maktul Tuğçe’nin Songül S. hakkında argo kelimeler kullandığını iddia eden katil zanlısı Oğuzhan K., bu nedenle Ünsal’ı öldürüp evden ayrıldığını, sonra eve dönerek ortalığı temizlediğini söyledi.

Ev arkadaşı da ‘cinayete azmettirdiği’ iddiasıyla gözaltında

Oğuzhan K.’nin ifadesi doğrultusunda Songül S. de “cinayete azmettirdiği” iddiasıyla gözaltına alındı. Öldürülen Ünsal’ın cep telefonunu çalarak sattığı da belirlenen Oğuzhan K. ile Songül S, emniyetteki ifadelerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Kaynak: AA