Turizm Bakanlığı’nın ‘Aşılıyım’ videosu tepkiler üzerine silindi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm sektöründe çalışanların “aşılıyım” yazılı maskeleri takacağına dair görüntülerin yer aldığı tanıtım videosunu tepkiler üzerine sildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, “Go Türkiye” adlı sosyal medya hesabı Twitterdan yabancı turistler için hazırladığı tanıtım videosunu paylaştı. Turizm sektöründe çalışanların “Keyfini çıkarın, aşılandım” maskeleri taktığı 30 saniyelik tanıtım videosunda, “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu tanıtım videosu yaklaşık 2 saat sonra silindi

Video 2 saat sonra silindi

Geçen sene milyonlarca turistin Türkiye’nin “keyfini çıkardığı”nın anlatıldığı videoda ayrıca “Bu yaz bütün çalışanları aşılattık” denildi. Video gösterilen tepkilerin ardından yaklaşık 2 saat sonra silindi. Ancak videoya tepkiler sürüyor.

Kılıçdaroğlu: Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, videoya ilişkin Twitter hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u etiketleyerek, şu ifadeleri kullandı: “Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu.”

Akşener: Yazıklar olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile ortak basın toplantısındaki konuşmasında “Turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız” sözleri üzerine büyük tepki çekmişti. Bakanlık, tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, “Sadece turistler için değil, turizm çalışanlarımız için de” ifadesini kullanmıştı.

Yeni1Mecra