Uğuroğlu: Saldırıların müsebbibi Bahçeli’nin ilanıdır

Bir grup ülkücünün saldırısı sonucu yaralanan gazeteci Orhan Uğuroğlu, bugün Yeniçağ Gazetesi’ndeki köşe yazısında kendisine ve diğer çalışma arkadaşlarına yönelik saldırıların azmettiricisi olarak Bahçeli’yi gösterdi.

Uğuroğlu, “Bana veya Yeniçağ yazarlarına bir kez daha saldırı olursa ya da öldürülecek olursak birinci dereceden sorumluları Devlet Bahçeli, Semih Yalçın ve önlem almayan Süleyman Soylu’dur” dedi.

Orhan Uğuroğlu

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, bugün kaleme aldığı “Saldırıların müsebbibi Bahçeli’nin ilanıdır” başlıklı yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Haziran 2018’de, kendisini ve partisini hedef alan yazıları olduğu iddiasıyla içinde gazeteci, yazar ve anketçilerin bulunduğu 70 ismi işaret ettiği açıklamasına değindi. Uğuroğlu, Bahçeli’nin bu açıklamasından sonra sırayla Yeniçağ eski Ankara Temsilcisi Sabahattin Önkibar’ın, Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın ve en son da kendisinin saldırıya uğradığını belirtti.

‘Saldırılar devam ederse 12 Eylül öncesine döneriz’

Orhan Uğuroğlu, Bahçeli’nin bahsi geçen açıklamasını Davutoğlu’nun “Bahçeli önce kendi evine bakmalı, ilçe başkanı saldırıyı savunuyor, Genel Başkan Yardımcısı saldırganlara ‘bizim deliler’ diyor, milletvekilleri soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başşavcısını tehdit ediyor. Nasıl inandıracaksınız bu saldırılar ile ilişkiniz olmadığına? Yarın başka partiler de bu usulü benimserse Türkiye 12 Eylül öncesi şartlara gelir. Herkes herkesi tehdit eder. Kimsenin can güvenliği kalmaz” sözleriyle yorumladığını aktardı.

Ülkücü hareketin delileri!..

Uğuroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın kendisiyle ilgili “Orhan Uğuroğlu’na saygı duymuyorum, bizim hareketin delileri çoktur herkesi kontrol edemeyiz” sözlerini hatırlatarak MHP’de Bahçeli’den habersiz kimsenin konuşamayacağına, hiçbir şey yapılamayacağına dikkat çekti. Orhan Uğuroğlu, kendisine ya da çalışma arkadaşlarına bir şey olursa birinci derece sorumlularının Devlet Bahçeli, Semih Yalçın ve gerekli güvenlik önlemlerini almayan Süleyman Soylu olduğunun altını çizdi.

‘Saldırı kendi başına gelince adalet arıyor’

Orhan Uğuroğlu yazısının sonunda, Süleyman Soylu’nun annesiyle olan fotoğrafının altına hakaret eden kişinin adli kontrol şartıyla serbest kalmasına sitem ettiği açıklamasına değindi: “Bana saldıranlar, aracı üzerime sürüp ezerek öldürmek isteyenler adliyede 35 dakika kaldıktan sonra serbest kalıyorlar. Bakan Soylu; Selçuk Özdağ, Afşin Hatipoğlu ve bana yapılan saldırıları, ‘organize terör suçu’ değil, ‘tepkisel’ diye nitelendiriyor. Bizler için adalet aramıyor… Ama küfürlü saldırı kendi başına gelince adalet arıyor…”