Ulaştırma Bakanı Turhan görevinden alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Cumhurbaşkanı kararı ile görevden alındı.

Turhan’ın yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı.

Görevden alınan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, Anayasa’nın 104 ve 106’ncı maddeleri gereğince Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevine son verildi. Turhan’ın yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirildi.

Adil Karaismailoğlu kimdir?

Yeni Ulaştarıma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

Trabzonlu olan Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden mezun. Mayıs 1995’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görevine başladı.

İETT Genel Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yapan Karaismailoğlu, 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak çalıştı. 16 Kasım 2009’da Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atanan Karaismailoğlu, ardından Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Temmuz 2016’da Başbakanlık TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atanan Karaismailoğlu, 26 Nisan 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Eylül 2019’dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

AA – ANKARA