Ülke TV ve Kanal 7’den sadece ‘Sevda Noyan’ için özür açıklaması

Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu, yazar Noyan’ın Ülke TV’de ölüm tehditleri içeren konuşmasına ilişkin kamuoyundan özür diledi.

Açıklamada, Noyan’ın sözlerini onaylayan program sunucusu Esra Elönü için değerlendirme yapılmadı.

Yazar Sevda Noyan ve program sunucusu Esra Elönü

Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programında ölüm tehditlerinde bulunan yazar Sevda Noyan hakkında Ülke TV ve Kanal 7 Medya grubundan açıklama yapıldı. Açıklamada, Noyan’ın sözleri “maksadını aşan açıklamalar” olarak değerlendirilerek, “Asla tasvip etmiyoruz” denildi.

Elönü için bir değerlendirme yapılmadı

Ancak Noyan’ın sözlerini onaylayan sunucu Elönü için açıklamada bir değerlendirme yapılmadı. Noyan’ın sözlerinin Ülke TV ekranlarından sarf edilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dilenen açıklamanın tamamı şöyle;

“3 Mayıs 2020 Pazar günü Arafta Sorular Programı’na konuk olan Sevda Noyan’ın, kamuoyunda tartışılan “darbe söylentileri” üzerine yapmış olduğu maksadını aşan açıklamaları Kanal 7 Medya Grubu’nun kurumsal değerleri ve yayın ilkeleri ile hiçbir şekilde uyuşmamaktadır. Sevda Noyan’ın “darbe ve darbecileri” eleştirmenin ötesindeki söylemlerini Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak asla tasvip etmiyoruz. Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke TV ekranlarından sarf edilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz.”

Söz konusu habere yeni1mecra linkinden ulaşılabilir.