Uludağ’da kaybolan iki genç ölü bulundu

HABER MERKEZİ – Uludağ’da 1 Aralık’ta zirveye doğru yürüyüş yaparken kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp’ın cansız bedenine ulaşıldı.

İstanbul’dan Bursa’ya 1 Aralık Pazar günü gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolu’nun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan arkadaşlar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp (37), bir süre sonra yoğun sis nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

AA’nın geçtiği bilgilere göre; Uludağ’ın kuzeybatı yamaçlarındaki Küreklidere mevkisinde 2 Aralık’tan itibaren aralıksız yürütülen çalışmalarda önce Sarp’a ait mont, bere ve anahtarlar, daha sonra ise 2 adet dağcıların kullandığı yürüyüş sopası bulundu. Daha sonra bulunan cansız bedenin Efe Sarp’a ait olduğu ailesi tarafından teşhis edildi. Efe Sarp’ın cenazesinin bulunduğu kayalık ve sarp alandan yaklaşık 3 saat sonra bir kilometre uzaklıkta ise bulunan ikinci cansız bedenin de Mert Alpaslan’a ait olduğu yakınları tarafından teşhis edildi.

Bursa Adli Tıp Kurumu morguna getirilen Efe Sarp’ın ölüm nedeninin ilk bulgulara göre hipotermi olduğu belirlendi. Adli Tıp uzmanlarının yaptığı ilk incelemede, Alpaslan’ın ölüm nedeninin de “ısı kaybına bağlı hipotermi” olarak belirlendiği ifade edildi.