Ümit Özdağ İYİ Parti’den istifa etti

İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan milletvekili Ümit Özdağ, istifa nedenleri arasına “Akşener HDP’nin Kars’ı kazanmasında etkili olması”nı da ekledi.

Milletvekili Ümit Özdağ Fotoğraf: AA

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti’den ayrılan Adana Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Özdağ, daha önce partiden ihracına neden olan iddiaları tek tek yineledi.

İYİ Parti’nin kuruluş amacından olağanüstü uzaklaşarak tasfiye edilen Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileri olduğunu öne süren Özdağ, şunları iddia etti:

“Yerine getirilen FETÖ ve ne idüğü belirsiz küreselcilerdir. İYİ Parti’nin zarar görmemesi için istifamı erteledim. İstifamın birinci nedeni 4 kez uyarmama rağmen bana yalan söylenerek İdris Naim Şahin’in Ordu’dan aday gösterilmesi. İkinci neden ise Akşener’in HDP’nin Kars’ı kazanmasında etkili olması.”

İYİ Parti’nin HDP ile anayasa çalışması yaptığı iddiası

Fotoğraf: AA

İYİ Parti ve Akşener’e suçlamalarda bulunan Özdağ, İYİ Parti’nin HDP ile anayasa çalışması yaptığı iddiasını hatırlattı. Özdağ, şunları öne sürdü:

“HDP ile Anayasa çalışması yapılmıştır. Bu anayasa çalışmalarının 64 saat görüntüsü var. Bunların bir kısmını seyrettim. Akşener istediği kadar inkar etsin, HDP ile kirli bir anayasa çalışması yapılmıştır.”

İkinci kez partiden ihraç edilme iddialarını da dile getiren Özdağ, “Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener ile birlikte kurucusu olduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA