Urfa’da patates izdihamı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın üreticiden ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere aldığı patatesin Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde dağıtımı sırasında izdiham yaşandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla üreticinin elinde kalan papates ve soğanı satın alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtma kararı aldı. Valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla dağıtılan patates nedeniyle Şanlıurfa’da izdiham yaşandı. Eyyübiye ilçesinde dağıtılan patatesten almak isteyen yurttaşlar izdihama neden oldu. İzdihamın görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı. 

CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, Şanlıurfa’daki izdihamın görüntüsünü “Eyyübiye’de patates dağıtımı görüntüleri milletin düştüğü durumun özeti” mesajıyla paylaştı.   

İzdihamın videosunu çeken yurttaş ise  “Bir kamyonu 3 dakikada bitirdiler. Bir kamyon 3 dakikada biter mi? Cumhurbaşkanının patatesi” dedi. Videoda yurttaşların patates çuvallarından almak için bir biriyle yarıştığı görülürken, pandemi kuralları da unutuldu. 

Kaynak: ANKA