Uysal: TÜİK, Türkiye İllüzyon Kurumu’na dönüştü!..

Millet İttifakı’nın küçük bileşenlerinden Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “TÜİK, adete Türkiye İllüzyon Kurumu’na dönüştü” dedi.

Gültekin Uysal, her gün bir bakanın zırvalıkları ile yaşadıklarını belirterek hükümete eleştiriler yaptı.

Gültekin Uysal

Uysal, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın ENAG’a suç duyurusunda bulunduğunu söylemesi üzerine sosyal medya hesabı twitterdan eleştiriler yöneltti:

““Ne günlere kaldık! TC Devleti’nin aynı zamanda hakem kuruluş olması gereken TÜİK, adeta Türkiye İllüzyon Kurumuna dönüştü; verilerine itibar eden kimse kalmadı. Şimdi demokratik toplumun unsuru olarak veri doğruluğunu sivil insiyatifle açıklayan ENAG’ı (Enflasyon Araştırma Grubu) şikâyet edecekmiş.”

‘Her gün bakanın zırvalıkları ile yaşıyoruz’ 

“Bir devlet nasıl güven ve itibar kaybeder, her gün bir bakanın tevil götürmez zırvalıkları ile bunu yaşıyoruz” diyen Uysal, “Önce Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlarının Çin açıklaması, şimdi de çiçeği burnunda yeni Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’ın ‘ENAG ile ilgili şuç duyurusu’ açıklaması” dedi.

AKP’nin suçüstü yakalanan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a soruşturma açmadığını ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “türbede elleri arkada yürüyor” diye inceleme başlattığını ve bunu izah edemediğini kaydeden Gültekin Uysal şöyle dedi:

‘Ülke dörtnala felakete gidiyor!’

“Ülke her anlamda ‘Dörtnala’ felakete gidiyor! AKP’nin Sistematik Çöküş Programı neticesinde salgından ekonomiye, eğitimden yargıya tüm alanlarda öngörülmez olumsuz sonuçlara gebe memleket!..

İntiharları, iflasları dert edineceğine AKP iktidarı azledilen eski Çalışma Bakanı’na ‘ballı maaşla’ yönetim kurulu üyeliği ayarlama telaşında! Buna ne Allah razı olur, ne de vatandaşlarımız!”